זקוקים לסדר בחיים? -ארון נעליים

אחד הדברים שיותר מאתגרים אותי בחחי השגרה הם הסדר והארגון בבית. עם כל המשימות הבלתי נגמרות של אחזקת הבית, ילדים ועבודה אני מוצאת כי עיקר הקושי שלי הוא לשמור על הסדר בבית.

כמובן שעם שלושה ילדים הבית לא יכול להשאר מסודר כל היום, ואני מוצאת עצמי ברדיפה אינסופית אחרי בגדים צעצועים ונעליים.

כשהילדים חוזרים מבית הספר, הם נכנסים הביתה בסערה וחולצים את הנעליים בכל מקום אפשרי. גם אם במקרה הם מניחים אותם בכניסה לבית, איכשהו בהמשך היום הנעליים מתגלגלות להן למקומות אחרים בבית, כן, גם למטבח…

ולכן אחת ההחלטות שעשיתי לשנה החדשה היא לדאוג כי הבית ישאר נקי ומסודר. בכדי שזה יקרה, החלטתי לרכוש לנו ארון נעליים, שאותו אציב בכניסה לבית ואוכל להרגיל את כל בני המשפחה, לחלוץ את הנעליים ולהניח אותם בתוך ארון נעליים ייעודי.

חיפשתי ארון נעליים שיתאים לנישה של הכניסה לבית שלנו ומאתי ארון נעליים נהדר שגם נראה יפה ומשמש כרהיט דקורטיבי, בכל זאת זה עומד בפתח הדלת, אך גם ארון נעליים פונקציונלי שמהווה רהיט איחסון לכל זוגות הנעליים של כל בני המשפחה.

וכך, הוצב ארון נעליים בפתח הבית, כשכל אחד מבני הבית קיבל מדף משלו ואחרי מספר תירגולים, זה אכן קרה. כל אחד מהילדים והמבוגרים חלץ את נעליו והכניס לארון נעליים בסדר מופתי.

הנס התרחש והבית היה כמעט מסודר. אמנם למשחקים שמתגכלגלים בכל פינה עדיין לא מצאתי פתרון יעיל, אך לפחות לנעליים נמצא בית ראוי.

ארון נעליים פתר לנו על הדרך עוד כמה בעיות שלא חשבנו עליהן מלבד סדר בבית.

אחד הילדים שמתקשה בהתארגנות בבוקר, החל למצוא בקלות יתרה את הנעליים שלו ולנעול בעצמו במהירות לפני היציאה לבית הספר, דבר שחסך לנו כעסים וריבים מיותרים בכל בוקר. כי כשאנחנו מאורגנים ומסודרים ולכל דבר יש את המקום שלו, גם הילדים נשכרים מכך.

הבנתי שעשיתי משהו נכון. השימוש בארון נעליים פתר לנו הרבה אתגרים בשגרת היום יום. מי היה מאמין שמדבר כל כך פשוט וקטן נוכל להפיק כל כך הרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *