סכו"ם – ליצור את האירוח המושלם

סכו"ם או הסכין כפית ומזלג, הנמצאים בכל מגירה במטבחים שלנו, והם חלק בלתי נפרד מכלי האוכל והמטבח, בלעדיהם לא ניתן לערוך שולחן או להתחיל כלל לאכול. יש כאלו הבוחרים פעמים רבות לקנות סכו"ם חד פעמי, כך שבתום השימוש יהיה נוח מיד לזרוק הכל לפח מבלי להצטרך לנקות סכו"ם או לשטוף כלים, וכך חוסכים טרחה, זמן או מאמץ, אך מצד שני כולנו מכירים גם כמה סכו"ם מהודר ואיכותי מוסיף הן לחוויית האירוח בפינת האוכל, והן ליצירת מראה מהודר ונעים לעין כאשר עורכים את השולחן.

אין זה משנה אם זו ארוחה קלילה ומהירה, אם אנו אוכלים עם הילדים ובני המשפחה או אם אנו מארחים אורחים רבים, חברים או קרובים, חלק מסידור שולחן שיהיה מזמין ומיוחד הוא יוכל להיות בשילוב של סכו"ם איכותי עם מראה מיוחד שיתרום גם לאכילה מהנה ואיכותית יותר. כלי אוכל אלו המשמשים אותנו לאכילת המזון בחברה המערבית הם כלים מרכזיים. בתרבויות אחרות פעמים רבות אף נוהגים לאכול עם הידיים, וזהו אף נוהג מקובל בארצות מסוימות או שאת הכפית והמזלג מחליפים לרוב מקלות צ'ופסטיק, כפי שכך נוהגים לעשות בסין או ביפן.

סכו"ם
סט סכו"ם בחתונת השנה

סכינים, כפיות או מזלגות מיוצרים מחומר הכסף או ניקל הכסף, שאינו מחליד ונותר עמיד באיכותו לאורך זמן רב, מחירו זול ושווה לכל כיס, כיום הכלים ברובם מיוצרים מחומר פלדת האל חלד, וניתן אף לרכוש סטים של כלים מהודרים במיוחד, משולבים בעיטורים מיוחדים המושכים את העין במראה שלהם. סכינים רבים עשויים מחומר הפלדה, כדי ליצור חיתוך חד ובצורה קלה יותר , וגם השימוש בכפות העץ נפוץ מאד בייחוד כף עץ לבישול ולאידוי ירקות.

הכלים החד פעמים יחד עם כפיות ומזלגות חד פעמיות נכנסו לשימוש במסעדות רבות וברשתות להכנת מזון מהיר, ואט אט נכנסו גם לבתי הפרטיים, אולם כולם מכירים את סט הכלים המיוחד המהודר, המיועד לאירועים מיוחדים, לשבתות או אולי לחגים, בהם עורכים את השולחן בצורה חגיגית ומפוארת, ויוצרים לא רק חוויית עיצוב שלא ניתן להתעלם ממנה, אלא גם ארוחה מהנה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *