?האם עדיף מזגן קטן בכל חדר או מזגן מרכזי לכל הבית

בעבר בבתים רבים היו מתקינים מזגן מרכזי אשר כולל חלון מיזוג בכל חדר וכך היו ממזגים את כל חדרי הבית, אך לאחרונה ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר מעדיפים להתקין מזגן קטן בכל חדר ולוותר על האופציה של מזגן מרכזי, בעיקר בבתים חדשים שזה עתה נבנים.

מדוע? והאם באמת עדיף להתקין מזגן קטן בכל חדר במקום מזגן מרכזי גדול? על כך תוכלו לקרוא בהמשך המאמר.

לתת לכל אחד מבני הבית את מה שהוא זקוק לו

אחד היתרונות הגדולים ביותר של מזגן קטן בכל חדר הוא העובדה שבצורה הזו כל אחד מבני הבית יכול לעשות שימוש במזגן בצורה המתאימה לו ועל פי הצרכים שלו ללא כל בעיה. לעומת זאת, עם מגזן מרכזי טמפרטורת המיזוג היא אחידה בכל החדרים כך שהאפשרות היחידה היא או להישאר עם טמפרטורת המיזוג המרכזי, או לסגור את חלון המזגן ולא ליהנות מהמיזוג כלל.

לכן, אם אתם רוצים לאפשר לכל אחד מבני הבית ליהנות ממזג אוויר נעים בחדר שלו ובהתאם לצרכים שלו, התקנה של מזגן קטן תתאים לכם בצורה הטובה ביותר.

חיסכון משמעותי בחשמל

אם יש לכם מזגן מרכזי בבית, גם אם אתם רוצים למזג חדר אחד בלבד בסופו של דבר אם צריכים להדליק את המזגן כולו. לעומת זאת, אם מותקן לכם מזגן קטן בכל חדר תוכלו להדליק רק את המזגן השייך לחדר אותו אתם רוצים למזג. בצורה הזו אתם יכולים לחסוך המון כסף על חשמל וליהנות ממיזוג אוויר נוח ונעים בכל חדרי הבית.

תחזוקה קלה יותר

לעיתים רבות תקלות במזגן המרכזי לא רק משביתות את המיזוג בכל רחבי הבית, אלא גם מצריך עבודות תיקונים מורכבות יותר אשר גם עלותם גבוהה יותר. לעומת זאת, במידה ויש לכם מזגן קטן אחד בכל חדר במידה ואחד מהם מתקלקל עדיין תוכלו לעשות שימוש באחרים, וגם התיקון יהיה הרבה יותר פשוט וזול באופן משמעותי לעומת המזגן המרכזי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *